Lidé sice často závidí soukromým podnikatelům jejich životní podmínky, nejednou však naprosto neopodstatněně. Protože to, že je podnikatel svým vlastním pánem, ještě vůbec neznamená, že má tento na růžích ustláno. Zatímco mají totiž zaměstnanci své jisté, tedy měsíc co měsíc dostanou výplatu a stačí jim z této pouze nějak vyžít, u soukromníků je tomu jinak. Ti se sice někdy mají přímo skvěle, jenže klidně i rychlostí blesku může přijít i zvrat, na jehož konci mohou být třeba i nezvladatelné těžkosti, s nimiž si nelze poradit vlastními silami.
A co má dělat soukromý podnikatel, jenž se dostane do problémů a už vážně neví, jak z nich ven? Někdo takový se musí prostě obrátit na nějakou finanční instituci a doufat, že se od této dočká pomoci. Což někdy je a někdy také není korunováno úspěchem. Protože možná i vy sami na vlastní kůži víte, jak to také může skončit.
Když žadatel z řad podnikatelů v nesnázích zamíří do banky, může si být skoro jist, že odsud odejde po dlouhém vyřizování všeho možného bez vytoužené pomoci. Jakmile tu totiž neprokáže dostatečně vysoké příjmy, jakmile nejsou jeho registry dlužníků přesně takové, jaké by měly podle bankovních pravidel být, je po nadějích.
Tedy v bankovní sféře je po nadějích. Ale naštěstí pořád ještě není vše ztraceno, neboť je tu přece i nebankovní hypotéka. A to je něco docela jiného.
U této půjčky uspěje pomalu každý, kdo se za ni může zaručit dáním své nemovitosti do zástavy a kdo má na to, aby splácel alespoň ty nejnižší z možných splátek. Kdo je toho schopen, dostane pro záchranu své firmy k dispozici třeba i sedmdesát procent odhadní ceny oné zastavené nemovitosti, jež může splácet rok stejně jako třeba i třicet let. A to vše za příznivých podmínek a bez jakýchkoliv rizik.
Pomoc pro podnikatele tu tedy vždycky je. Jen je třeba ji nalézt. A kdo našel nebankovní hypotéky, našel i řešení.